لیست محصولات این تولید کننده HP

برند لپ تاپ - نوت بوک اچ پی قطعات لپ تاپ اچ پی | HP Laptop - Notebook brand

شرکت هيولت پاکارد (Hewlett-Packard) که همان شرکت HP است توسط دو دانش آموخته به نام هاي ديويد و ويليام (William Redington Hewlett And David Packard) ، در سال 1939 تاسيس شد. ديويد و ويليام دو دانشجوي دانشگاه آستنفورد مي باشند که در سال 1939 با سرمايه ابتدايي 538 دلار توانستند شرکت HPرا تاسيس کنند و در طي هفتاد سال توانستند به 90 ميليارد دلار برسند. اين شرکت در کاليفرنيا تاسيس شده است و توانسته از رقبايي مانند IBM در حوزه مختلف توليدي برتر باشد. شرکت اچ پي (HP) با تلاش هاي پر فراز و نشيب براي بدست آوردن محصول و نقش ديويد و ويليام در کيفيت محصول ، باعث شد تا محصولاتي مرغوب و بصرفه براي مصرف کننده هاي خود توليد کنند و رشد بسيار خوبي را داشته باشند. از محصولات اصلي شرکت HP مي توان به چاپگر ، سرور ، رايانههاي قابل حمل (Laptop) ، تلفنهاي همراه هوشمند (Smart Phone) و لوحهاي رايانه (Tablet) و نرمافزارهاي مديريت شبکه اشاره کرد. 


هیولت پاکارد (Hewlett-Packard معروف به HP) یک شرکت آمریکایی چند ملّیّتی فناوری اطلاعات است. ساختمان مرکزی این شرکت در دره سیلیکون در ایالت کالیفرنیا در آمریکا واقع شده‌است. این شرکت یکی از بزرگترین شرکت‌های فناوری اطلاعات است و تقریباً در تمامی کشورها فعالیت می‌کند.


شرکت هیولت پاکارد توسط دو دانش‌آموخته از دانشگاه آستنفورد به نام‌های دیوید پاکارد و ویلیام ردینگتون هیولت و با سرمایه ابتدایی ۵۳۸ دلار پایه‌گذاری شد. تلاش این دو نفر باعث شد که سرمایه اندک آنها بعد از حدود هفتاد سال به ۹۰ میلیارد دلار برسد. در حال حاضر این شرکت در بیشتر از ۱۶۰ کشور جهان فعالیت می‌کند. HP در منطقه کالیفرنیا تأسیس شد شرکتی که بعدها ده‌ها و صدها زیر مجموعه برای خودش ایجاد کرد و یکی از قطب‌های بزرگ صنعت کامپیوتر در دنیا شد و گاراژ کوچکی که هیولت و پکارد در آن اولین محصول خود را تولید کردند به عنوان تنها نماد شرکت و محل تولد دره سیلیکون شناخته می‌شود. شرکت HP هنوز هم در مسیر تحولات فناوری در صنعت الکترونیک پیشگام است. بعد از ادغام این شرکت با شرکت بزرگ کمپک اچ پی توانست در بسیاری از حوزه‌های تولیدی و خدماتی جایگاه برتر را به دست آورد و رقابت را با (ای بی ام) داشته باشد.


شرکت HP به عنوان یکی از پیشروان ساخت و تولید چاپگرهای رنگی و سیاه و سفید بین کاربران دنیای دیجیتال شناخته شده است. تاریخ پر فراز و نشیب شرکت برای مصرف‌کنندگان محصولات این شرکت نشان‌دهنده نقش مؤثر دو نفر از موفق‌ترین مدیران در قرن گذشته است. شیوه مدیریتی و روش اداره این دو نفر می‌تواند در نوع خود نمونه باشد. ذهن خلاق و ایده پرداز هیولت در کنار مهارت‌های مدیریتی و اداری پکارد دست به دست هم داد تا مسیری تازه را در دنیای کامپیوتر باز کند. محصولات اصلی شرکت اچ‌پی شامل چاپگر، سرورها، رایانه‌های قابل حمل، تلفن‌های همراه هوشمند و لوح‌های رایانه (تبلت) و نرم‌افزارهای مدیریت شبکه می‌باشد.

بیشتر
در صفحه